ADATA XPG AX4U320016G16A-ST41 RGB 16GB 16GBx1/DDR4/3200MHz/Grey Desktop RAM
HomeStore
  • Armor-inspired design with a bright RGB LED strip
  • Supports the new Intel X299 platform and implements baseline 2666MHz (via SPD settings)
  • Superior power efficiency: 20% less draw than DDR3 (operating voltage decreased from 1.5V to 1.2V)
Product Information
Shipping & Returns
Description
You may also like
NEW
Thumbnail 1
Adata XPG GAMMIX S70 Blade PCIe Gen4x4 M.2 512GB SSD
NEW
Thumbnail 1
Adata XPG GAMMIX S70 Blade 2TB M.2 SSD
Adata XPG Gammix S70 Blade 1TB M.2 NVMe Gen4 Internal SSD
Adata Legend 960 1TB M.2 NVMe Gen4 Internal SSD
-70%NEW
XPG GAMMIX S5 256GB M.2 PCIe SSD
-70%NEW
ADATA XPG SX6000 Pro 256GB PCIe Gen3x4 M.2 2280 SSD
Adata XPG Spectrix D60G 8GB (8GBX1) DDR4 3200MHz RGB
-70%NEW
Adata XPG Spectrix D60G 16GB (8GBX2) DDR4 3200MHz RGB
ADATA XPG Gammix D30 16GB DDR4 3200MHz Red Memory
Adata XPG Spectrix D50 RGB 16GB (8GBx2) DDR4 3200MHz White
ADATA XPG Lancer RGB 16GB DDR5 6000MHz Memory (AX5U6000C4016G-CLARWH)
-70%NEW