LG 24U631A 24" QHD IPS/HDR10/100HZ/Black Flat Office Monitor
HomeStore
Key Features:
A fast 100Hz provides a smooth frame loading in various programs. Also, you can enjoy realistic gameplay with less screen stuttering and motion blur.
  • 23.8 (60.45cm) QHD (2560 x 1440) IPS display
  • sRGB 99% (Typ.) / 100Hz refresh rate
  • USB-C (PD 15W)
  • Reader Mode & Flicker Safe
  • Tilt adjustable stand
  • LG Switch app
-70%
More Images
LG 24U631A 24" QHD IPS/HDR10/100HZ/Black Flat Office Monitor - Image 2
LG 24U631A 24" QHD IPS/HDR10/100HZ/Black Flat Office Monitor - Image 3
LG 24U631A 24" QHD IPS/HDR10/100HZ/Black Flat Office Monitor - Image 4
LG 24U631A 24" QHD IPS/HDR10/100HZ/Black Flat Office Monitor - Image 5
Key Features:
  • USB-C (PD 15W)
  • Reader Mode & Flicker Safe
  • Tilt adjustable stand
  • LG Switch app
Product Information
Shipping & Returns
Description
  • USB-C (PD 15W)
LG 24U631A 24" QHD IPS/HDR10/100HZ/Black Flat Office Monitor | Shweta Computers