LG 27U631A 27" QHD IPS/HDR10/100HZ/Black Gaming Monitor
HomeStore
Key Features:
  • Display Size: 27 inches (68.47 cm) QHD 2560 Ă— 1440
  • Panel Type: IPS Panel
  • Refresh Rate: 100Hz
  • Response Time: 5ms (GtG at Faster)
  • Brightness: 250 cd/m² (Typical), 200 cd/m² (Min)
  • Contrast Ratio: 1000:1 (Typ), 700:1 (Min)
  • Color Support: 16.7M Colors, sRGB 99% (Typ)
  • Viewing Angle: 178° (H) / 178° (V)
  • Inputs: 1 Ă— HDMI, 1 Ă— USB-C (15W Power Delivery), Headphone Out (3-pole)
  • VESA Mount: 100 Ă— 100 mm
  • Dimensions (W Ă— H Ă— D):
    • With Stand: 613.2 Ă— 454.8 Ă— 215 mm
    • Without Stand: 613.2 Ă— 362.5 Ă— 43.7 mm
  • Weight: 4.4 kg (with stand), 3.6 kg (without stand)
  • Power Consumption: 23W (On-Mode), <0.5W (Sleep)
  • Included Accessories: HDMI Cable
-70%
More Images
LG 27U631A 27" QHD IPS/HDR10/100HZ/Black Gaming Monitor - Image 2
LG 27U631A 27" QHD IPS/HDR10/100HZ/Black Gaming Monitor - Image 3
LG 27U631A 27" QHD IPS/HDR10/100HZ/Black Gaming Monitor - Image 4
LG 27U631A 27" QHD IPS/HDR10/100HZ/Black Gaming Monitor - Image 5
Key Features:
  • Panel Type: IPS Panel
  • Refresh Rate: 100Hz
  • VESA Mount: 100 Ă— 100 mm
  • Dimensions (W Ă— H Ă— D):
Product Information
Shipping & Returns
Description
  • Refresh Rate: 100Hz
  • VESA Mount: 100 Ă— 100 mm
You may also like
-70%NEW