LG 27UL500W 4K HDR Gaming Monitor IPS 27 inch Dual HDMI DisplayPort Adjustable Stand
HomeStore
In terms of power consumption, the LG 27UL500W is energy efficient, with a typical power consumption of 36W and a maximum power consumption of 41W. In sleep mode, the monitor consumes less than 0.5W, contributing to energy savings and reducing environmental impact.
With a dimension of 622.6 x 460.0 x 209.4 mm with the stand and weighing 5.1kg, the monitor is both stylish and practical. It also comes with essential accessories such as HDMI and DisplayPort cables for a hassle-free setup.
-70%
Product Information
Shipping & Returns
Description
LG 27UL500W 4K HDR Gaming Monitor IPS 27 inch Dual HDMI DisplayPort Adjustable Stand | Shweta Computers