LG UltraGear 27GS65FB 27" FHD IPS/HDR10/180Hz/sRGB 99% Gaming Monitor
HomeStore
Key Features:
  • Refresh Rate: 180 Hz
  • Panel Type: IPS
  • Response Time: 1 ms (GtG at Faster)
  • Dimensions (W×H×D):
    • With Stand: 614.2 × 575.9 × 291.2 mm
    • Without Stand: 614.2 × 364.8 × 51.7 mm
    • Shipping: 727 × 205 × 487 mm
  • Brightness: 300 cd/m² (Typ.), 240 cd/m² (Min.)
  • Contrast Ratio: 1000:1 (Typ.), 700:1 (Min.)
  • Inputs: HDMI × 1, DisplayPort × 1, Headphone Out (3-Pole)
  • VESA Mount Compatibility: 100 × 100 mm
-70%
More Images
LG UltraGear 27GS65FB 27" FHD IPS/HDR10/180Hz/sRGB 99% Gaming Monitor - Image 2
LG UltraGear 27GS65FB 27" FHD IPS/HDR10/180Hz/sRGB 99% Gaming Monitor - Image 3
LG UltraGear 27GS65FB 27" FHD IPS/HDR10/180Hz/sRGB 99% Gaming Monitor - Image 4
LG UltraGear 27GS65FB 27" FHD IPS/HDR10/180Hz/sRGB 99% Gaming Monitor - Image 5
LG UltraGear 27GS65FB 27" FHD IPS/HDR10/180Hz/sRGB 99% Gaming Monitor - Image 6
Key Features:
  • Refresh Rate: 180 Hz
  • Panel Type: IPS
  • Dimensions (W×H×D):
    • Shipping: 727 × 205 × 487 mm
Product Information
Shipping & Returns
Description
  • Refresh Rate: 180 Hz
    • Shipping: 727 × 205 × 487 mm
LG UltraGear 27GS65FB 27" FHD IPS/HDR10/180Hz/sRGB 99% Gaming Monitor | Shweta Computers